KT:18 MART

Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası [EĞİTBİLSEN] 18 Mart 2012 ‘de kuruldu.

18 Mart tarihi, Türkiye Cumhuriyeti için kuşkusuz en önemli tarihlerinin  başında gelmektedir. Topraklarımıza göz diken , üzerinde planlar yapanların hüsrana uğrağı tarihtir.  Bu tarih, Çanakkale’nin  zafer günü olmuştur.  Zaferi getiren ise, bedel, azim, cesaret ve inanmışlık olmuştur.

Sendika olarak kuruluşumuzun bu özel güne denk gelmesi mücadele inancımızı perçinlemek adına ayrıca bir güç kaynağı olmuştur. Türk ulusunun bağımsızlık ve hürriyet sevdası büyük zaferi beraberinde getirmiştir. Çanakkale savaşı en ağır şartlarda dahi asla yenilgiyi kabul etmeyeceğimizin, bağımsızlık dışında başka alternatiflerin olmadığının dünyaya açık ilanıdır.

Örnek aldığımız bağımsızlık mücadelesi diğer tüm bağımlı ve yarı bağımlı sendikalardan başka yere taşımıştır.  Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası olarak her çalışmamızı cesaretle, azimle sürdürmeye kararlıyız.

Not: Sendikamız Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası [EĞİTBİLSEN] adı 01.09.2019 tarihinde yapılan tüzük değişikliği ile Eğitim ve Bilim Çalışanları Eşit Haklar Sendikası [EŞİT HAKLAR SENDİKASI] olarak değiştirilmiştir.

Menu

Yazı Arşivi

Kategori yazıları